Včelárstvo Adonis je rodinná včelárska farma so 720-timi včelími rodinami. Zaoberáme sa opeľovaním poľnohospodárskych plodín, zberom peľu, produkciou medu a medových výrobkov. Včelárstvu sa aktívne venujeme už od roku 1999. Neustále sa vzdelávame a zdokonaľujeme naše postupy. Sledujeme najnovšie trendy, navštevujeme včelárske výstavy a semináre na Slovensku aj v zahraničí.
Našim cieľom je zabezpečiť pre svojich zákazníkov prírodný produkt najvyššej kvality. Kvalita našich výrobkov je pre nás prioritou. Aby sme mali tie najlepšie podmienky pre naše včely a čo najviac druhov medu, cestujeme s nimi po Slovensku za pastvou ako pastier s ovcami
Veľké obchodné reťazce a výkupcovia medu ponúkajú lacný, dovozový med. Ani zakúpením medu slovenskej výroby nemáte garanciu, že med bol naozaj vyrobený na Slovensku, častokrát je u nás iba balený. Tieto zmesi často obsahujú nepovolené látky a antibiotiká. Nekupujte med neznámeho pôvodu. Majte svojho včelára, ktorý vám bude k dispozícii po celý rok.
Naším cieľom je byť čo najbližšie k našim zákazníkom. Experimentujeme a vymýšľame pre Vás stále nové produkty a akcie. Vážime si Vášho času a preto poskytujeme službu dodávky priamo pred Vaše dvere.
Vplyvom životného prostredia sa neustále znižuje počet druhov hmyzu, ktorý nežije v spoločenstve. Človek však prichádza na to na to, že musí zvyšovať počet včelstiev. Podiel včiel na opeľovaní je asi 80 až 90%. Nedokonalým opelením klesá nielen úroda mnohých poľnohospodárskych kultúrnych plodín, ale rastú aj plody nevyvinuté, ktorých nižšia kvalita je jednoznačná. Veľkosť a kvalita ovocia je závislá na počte jadier. Čím dokonalejšie sú kvety opelené, tým väčšie a hodnotnejšie plody narastú. To má veľký význam v dnešnom modernom ovocinárstve.
Včelárenie je jeden z mála odborov ľudskej činnosti, ktorý svojím pôsobením nenarušuje a nezhoršuje životné prostredie, ba práve naopak. Včely sa opeľovaním kvitnúcich rastlin aktívne podieľajú na uchovaní rôznorodosti zelene pre ďalšie generácie. Aj jej pasívna úloha na úseku ochrany životného prostredia má nezastupiteľnú úlohu. Včela je veľmi citlivá na niektoré škodlivé látky a zberom peľu dokáže diagnostikovať znečistenie prostredia pre veľkú oblasť okolo svojho stanovišta.
Aby sme mali tie najlepšie podmienky pre naše včiely a čo najviac druhov medu, cestujeme s nimi po Slovensku za pastvou ako pastier s ovcami. Skoro na jar využívame prvú znášku Rusvského lesa - vŕby a liesky. Začiatkom apríla sa presúvame do Dunajskej Lužnej a Alžbetinho Dvora, kde naše včely opeľujú ovocné stormy-čerešne, jablká a hrušky. Keď začne kvitnúť repka olejka začína sa zber peľu. Po vytočení repkového medu kočujeme na agát na juh Slovenska (okolie Štúrova), kde v krásnom a čistom prostredí agátových lesov zostávame asi jeden mesiac. Po vytočení agátového medu sa presúvame do okresu Galanta kde opeľujeme porasty firmy Sema HŠ, ktorá je zameraná na pestovanie bioprodukov bez použitia agro chemikálií, čo prospieva aj včelám. Vtejto oblasti zostávame do začiatku augusta. Po vytočení slnečnicového medu sa vraciame do Rusoviec, kde sa začíname pripravovať na kŕmenie a zazimovanie včiel.